Головна сторінка    Архів номерів   Вимоги до авторів   БІБЛІОТЕКА    
Матеріали конференцій    Наукові збірники    Бібліографічні покажчики    Партнери



- Історія України та
Сіверщини по ХVІІІ ст.


- Історія України
та Чернігово-Сіверщини
ХІХ - поч. ХХ ст.


- Історія України та
Придесення ХХ - ХХІ ст.


- Історія міст і сіл

- Видатні діячі Сіверщини

- Російсько-українська війна: спогади, факти, свідчення

- Філософія

- Підручники
Російсько-українська війна: спогади, факти, свідчення
Кривобок О.

До збірника увійшли репортажі, опитування, інтерв’ю, повідомлення та інші опубліковані на сторінках газети матеріали про пожежу на військових складах біля селища Дружба у жовтні 2018 р., а також про події російського вторгнення на територію краю у лютому-березні 2022 року.


Among other parts of the Chernihiv region, Ichnya territory is distinguished by the fact that the peaceful life of its residents was twice interrupted by military disasters in recent years. This edition contains the materials of the publications of the newspaper "Trudova Slava", published in the city of Ichnia, Chernihiv region. In the first part, readers are offered reports, surveys, interviews, messages and other articles dedicated to the fire at the military warehouses near the village of Druzhba in October 2018, its elimination and consequences. The second part presents newspaper publications about the events of the Russian invasion to the territory of the region in February-March 2022 and its impact on the lives of the population of Ichnya and Parafiivka united territorial communities. All photos are taken from the newspaper's archive.

Бойко В.

До збірки увійшла публіцистика автора переважно в газеті «День» за час, коли місто Чернігів знаходилося в оперативному оточенні рашистських військ наприкінці лютого – на початку березня 2022 р., за нього точилися бої. Статті створені безпосередньо в розпал подій, містять інформацію про них на теренах міста та області, побутові деталі, відображають особистий погляд та відчуття.

Видання призначене для всіх, хто цікавиться українською історією, регіональним краєзнавством та урбаністикою.

Фтомова І.

Лінійний проміжок часу терміном два-три тижні людська свідомість цілком здатна осягнути, збагнути, засвоїти, готова пережити, призвичаїтись, дозволити організму пристосуватись, перетерпіти, щоб потім повернутись тілом і мозком до знайомого стану.

Чепурний В. Ф.

Чернігівський публіцист та громадський діяч Василь Чепурний створив свою хроніку «Широкої війни» — повномасштабного вторгнення російської федерації до України, що почалося 24 лютого 2022 року.

До книги увійшли нотатки у соціальних мережах та щоденникові записи, зроблені під час перебування у Чернігові протягом перших ста днів цієї війни — у час облоги та звільнення міста.

Перші повідомлення про початок вторгнення, перші втрати і перемоги, зведення з фронту, оповіді свідків та бійців спротиву, спостереження про життя у блокадному місті та зрештою вигнання окупантів з Чернігівської області і її поступове відновлення. Усе це задокументовано автором крізь призму власного світобачення.

Хронікальні записи поєднуються з історичними паралелями, міркуваннями про події в державі та перш за все — могутньою вірою у незламність України.

Дзюба С. В., Пучинець М. О., Назаренко В. І., Войток Г. А

Така очікувана читачами збірка «Чернігів у вогні. Книга друга» побачила світ! Обидві ці книжки, перша і друга, – справді, унікальні, адже їхні автори та персонажі пережили нашестя лютої російської орди, мужньо боронили рідний край і зараз разом наближають нашу Перемогу над ненависним ворогом. Попри всі шалені обстріли ракетами, артилерією і «Градами», й такі жорстокі бомбардування (нелюди скидали з літаків на місто 500-кілограмові бомби), Чернігів героїчно вистояв, а загарбники щезли, немов примари... Кожен рядок цих вражаючих книжок буквально написаний кров’ю, тому вони нікого не залишають байдужими. Причому книжки створено під час запеклої війни, незадовго після описаних подій. Згодом ці матеріали вивчатимуть науковці, їх читатимуть учні та студенти.

Бо це – вже наша сучасна історія, не лакована, не вкрита якимось штучним, помпезним глянцем, не вигадана, а справжня, трагічна та героїчна водночас. Історія, якою ми з вами можемо справедливо пишатися. Тому ми – надзвичайно горді, що мешкаємо в місті-герої Чернігові та на Придесенні.

Дзюба С. В., Пучинець М. О., Назаренко В. І., Войток Г. А

Ця книга – справді унікальна, адже її автори та персонажі пережили нашестя лютої російської орди, мужньо боронили рідний край і зараз разом наближають нашу Перемогу над ненависним ворогом. Попри всі шалені обстріли ракетами, артилерією і «Градами», й такі жорстокі бомбардування (нелюди скидали з літаків на місто 500-кілограмові бомби), Чернігів героїчно вистояв, а загарбники щезли, немов примари... Кожен рядок цієї вражаючої книжки буквально написаний кров’ю, тому вона нікого не залишить байдужим. Причому книжку створено під час запеклої війни, незадовго після описаних подій. Згодом ці матеріали вивчатимуть науковці, їх читатимуть учні та студенти.

«Бо це – вже наша сучасна історія, не лакована, не вкрита якимось штучним, помпезним глянцем, не вигадана, а справжня, трагічна та героїчна водночас. Історія, якою ми з вами можемо справедливо пишатися, – переконаний легендарний водій ЗСУ Сергій Мартин («Зозо»). – Тож я – надзвичайно гордий, що мешкаю в місті-герої Чернігові».

М. Жирохов

Широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, яке почалося 24 лютого 2022 року, варто розглядати тільки як продовження війни, яка почалася ще в лютому 2014 року з окупації Криму...

П. Солодовник

Дуже важливо, щоб людство знало і назавжди запам’ятало правду про війну, жахи окупації і злочини російських військових. Одним із носіїв і зберігачів історичної пам’яті є подібні видання. Основна мета цієї книги – фіксація злочинів російських військових на території Чернігівської області. Цьому передував кропіткий процес збору інформації, аналізу документів і свідчень, систематизації лише підтверджених реальних фактів. Окрема цінність – фотографічні докази.

Дана книга є певним чином унікальним історичним документом і фактично єдиною своєрідною енциклопедією війни на Чернігівщині. Її вдалося створити, зокрема, завдяки фаховим консультаціям та всебічній підтримці військових та силових відомств Чернігівської області.



На сторінках цієї книги зібрані реальні історії про початок повномасштабної війни, зокрема, на території Чернігівської області, злочини окупантів та героїчний опір українського народу.

 
 

© Siverian chronicle, 2008
При використанні матеріалів посилання на журнал обов'язкове.