Філософія
Співак В. В.
Монографію присвячено дослідженню філософської складової проповідей Антонія Радивиловського в контексті української духовної культури XVII століття. Використовуючи культурологічний підхід, автор здійснює цілісний та широкомасштабний аналіз «позаакадемічного» рівня філософської культури українського бароко, що лишила слід у релігійних проповідях та трактатах мислителя.
І.Г. Соломаха, І.В.Богачевська
В монографії вперше розглядається антропологічна спадщина І. Галятовського, викладена в комплексі проаналізованих авторами богословських та проповідницьких творів видатного представника Чернігівського філософсько-літературного кола другої половини ХVІІ – початку ХVІІІ ст. Стрижневою проблемою християнської антропологічної спадщини І. Галятовського постає вчення про православну людину як шукача правди та про ідеал правдивого життя за законами християнської моралі задля служіння «православному народові й Батьківщині».
Для науковців, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, богословів, всіх, хто цікавиться проблемами православної антропології і діяльністю Чернігівського філософсько-літературного кола другої половини ХVІІ – початку ХVІІІ ст.
В. Личковах
У книзі доктора філософських наук, професора В.А. Личковаха представлений традиційний український Sacrum як
сфера святостей нашого народу. Сакральний простір української культури розкривається в її релігійних, мистецьких,
людських вимірах. Ейдоси (ідеї) сакрального дістають втілення у філософії, мистецтві, семіо-тиці культури, у феномені
етнонаціонального святовідношення. Під Покровом Богородиці в Україні знаходяться свята і святощі, святі й духовні подвижники, сучасні мисленники і культурники.
Книга написана як монографічна збірка статей та акровіршів і призначена для всіх шанувальників української духовної культури.
В. Личковах
На основі ґрунтовного вивчення та використання широкого кола архівних і наукових джерел з історії філософії, автором розкрито глибинний зв’язок філософських систем Г. Сковороди та Б. Паскаля. Проведено порівняльний аналіз основних положень їх вчення, особливу увагу приділено питанням філософської антропології, теорії пізнання та християнської етики.
Для студентів, аспірантів та викладачів гуманітарних вузів, всіх, хто цікавиться проблемами філософії, літературознавства та культури.